dnes, středa 17. 4. 2024

Dnes je středa, 17. 4. 2024, 0:49:01

Svátek má Rudolf

O nás

Mateřská škola je součástí Základní školy Nehvizdy a jejím zřizovatelem je městys Nehvizdy. Disponuje 9 třídami a její současná kapacita je 208 dětí.

Z historie

Mateřská škola v Nehvizdech byla postavena a slavnostně otevřena 31.5.1964. Její součástí byla i školní jídelna. Byla původně jednotřídní, v roce 1977 se přistavělo druhé oddělení.
V této podobě fungovala do roku 1990, kdy pro velký pokles dětí se otevřelo pouze jedno oddělení a druhé bylo pronajato soukromé firmě. Situace se změnila v roce 1996, kdy opět narostl počet dětí a bylo opět otevřeno druhé oddělení.
Od 1.ledna 2003 se mateřská škola stala součástí ZŠ Nehvizdy. V tomto roce na pokyn OHS byly probourány všechny místnosti a škola se stala opět jednotřídní s udělenou výjimkou na počet dětí.
V roce 2005 byla provedena přestavba školní jídelny a stala se tak samostatnou budovou.
V roce 2007 byla rozšířena budova mateřské školy a začala fungovat jako
tří třídní s kapacitou 63 dětí.
V roce 2011 reagoval zřizovatel na nárůst počtu dětí v městysi Nehvizdy tím, že na vlastní náklady zrekonstruoval nevyužité prostory místní sokolovny. Tím vznikly dvě nové dřídy pro 34 dětí. Celková kapacita mateřské školy tak ve školním roce 2011 vzrostla na 97 míst.
V prosinci 2011 získal městys Nehvizdy dotaci ve výši osmdesáti procent uznatelných nákladů z Regionálního operačního programu Střední Čechy na dostavbu mateřské školy. Již od září 2012 byla celková kapacita mateřské školy navýšena na 150 míst a následně od ledna 2013 na 180 míst.
Od září 2013 disponovala mateřská škola Nehvizdy celkovou kapacitou 187 míst v osmi třídách pro děti tří až šestileté.

Současnost

Ve školním roce 2014/2015 byla po rozdělení prostorově naddimenzované třídy Sluníček na dvě menší pro dvakrát osmnáct dětí celková kapacita navýšena na 197 míst v devíti třídách.

Mateřská škola uplatňuje inkluzivní přístup ve vzdělávání. Našim přáním je, aby se, pokud je to možné, všechny děti z Nehvizd mohly vzdělávat společně.

Nové prostory mateřské školy jsou prostorné , světlé a plně vyhovují nejvyšším evropským normám, ale i potřebám dětí a pedagogů. Třídy jsou nadstandardně vybavené moderní interaktivní technikou, která je využívána při výchovně vzdělávacích činnostech ve všech oblastech.
Zahrada je rozšířena o část místního parku a dovybavena, aby plně sloužila svému účelu. Je ohraničená drátěným plotem, s travnatou plochou, s vzrostlými stromy, dřevěnými herními prvky,čtyřmi pískovišti, prostorem se zámkovou dlažbou pro jízdu na koloběžkách a tříkolkách.
Mateřská škola se nachází téměř v centru městyse, ale v klidném prostředí. Okolí je vhodné k využití tématických vycházek.
Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy a umožnit vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

Úzce spolupracujeme se ZŠ Nehvizdy.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu "Školka plná radosti". Tento program vychází z Rámcového vzdělávacního  programu pro předškolní vzdělávání. Nabízíme kvalitní standardní a širokou nadstandardní péči o děti (zájmové kroužky, sportovní a kulturní akce, akce pro rodiče a děti).
Snažíme se rozvinout každou dětskou osobnost a dokázat, že existuje místo, kde je na všechno čas - naše mateřská škola. Děláme všechno proto, aby děti byly maximálně spokojené a šťastné. Dětský úsměv je pro nás tou nejlepší odměnou.

Mateřská škola Mateřská škola Mateřská škola