déšť 8 °C 3 °C
pondělí 29. 4. slabý déšť 15/9 °C

Dnes je pátek, 26. 4. 2024, 0:34:18

Svátek má Oto

Školní speciální pedagog                                        Šablony III.CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0019730
Mgr. Petra Bártová, tel: 773929597

bartova@skolanehvizdy.cz

Na paní Mgr. Bártovou se obraťte zejména když:

- cítíte, že Vaše dítě potřebuje něco navíc k tomu, aby se mu ve školce a následně ve škole dařilo (např. zdravotní cvičení, doprovod na výlet, asistenta ve třídě apod.)

- vidíte, že se Vaše dítě ani měsíc po nástupu do školky netěší, máte pocit, že se nedaří jeho adaptace na školkové prostředí

Speciální pedagog:

• Spolupracuje s pedagogy a vyhledává děti se speciálními vzdělávacími potřebami a děti mimořádně nadané.
  • Poskytuje poradenské konzultace rodičům (zákonným zástupcům), kteří ho sami vyhledají. (Po předchozí telefonické domluvě termínu schůzky.)
  • Vytváří podmínky k maximálnímu využívání potenciálu dítěte.
  • Poskytuje dítěti individuální i skupinovou podpůrnou a nápravnou speciálně pedagogickou péči, která vede ke komplexnímu a optimálnímu vývoji dítěte.
  • Zaměřuje se na nejčastější problémy předškolního věku (poruchy výslovnosti, poruchy pozornosti, hyperaktivita, náznaky poruch učení atd.)
  • Zábavná a herní forma je přizpůsobena věku a individuálním potřebám dítěte.
  • Speciální pedagog vede metodicky ostatní paní učitelky k provádění kolektivní logopedické péče.
  • Vytváří podmínky pro týmovou spolupráci.