dnes, sobota 27. 4. 2024

Dnes je sobota, 27. 4. 2024, 9:13:08

Svátek má Jaroslav

Zápis do MŠ

Vyjádření lékaře formulář (62.65 kB)

Přijímání dětí do MŠ

Do mateřské školy jsou přijímány děti ve věku zpravidla od 3 do 6 let. Předškolní vzdělávání je povinné od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhlo pátého roku věku (§34, odst.1) ŠZ).

Přijímání dětí se provádí formou zápisu k předškolnímu vzdělávání.

Žádost zákonného zástupce o přijetí dítěte se podává v období od 2. května do 16. května kalendářního roku, který předchází školnímu roku, v němž dítě zahájí předškolní vzdělávání.

Termín a místo zápisu stanovuje ředitel školy se zřizovatelem a zveřejňuje je prostřednictvím webových stránek školy, místního tisku a vývěsek v březnu.

Pro přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání předkládá zákonný zástupce dítěte:

- přihlášku dítěte k zápisu do MŠ potvrzenou pediatrem a podepsanou zákonným zástupcem

- přihlášku ke stravování (dostanete na zahajovací třídní schůzce)

- potvrzení o tom, že se dítě podrobilo stanoveným očkováním, nebo doklad o tom, že je dítě proti nákaze imunní nebo se    nemůže očkovat pro trvalou kontraindikaci.

K evidenci výše jmenovaných dokumentů je oprávněna ZŘMŠ.

Kritéria pro zařazení dítěte do mateřské školy (vyjmuto ze školního řádu)

V době „řádného“ zápisu, tj. v termínu od 2. do 16. května příslušného kalendářního roku se do mateřské školy děti přijímají v následujícím pořadí.

1. Děti přihlášené k trvalému pobytu v městysi Nehvizdy
  2. Přednostně děti, které budou plnit povinné předškolní vzdělávání,
  3. Dle věku od nejstaršího k nejmladšímu.
  4. V případě volné kapacity budou přijaty i děti, které nemají trvalý pobyt na území městyse, mimo spádovou oblast, a to od nejstaršího k nejmladšímu.

Kritéria zařazování dětí v průběhu školního roku, tj. mimo „řádný“ zápis

1. Děti přihlášené k trvalému pobytu v městysi Nehvizdy.
  2. Přednostně děti, které budou plnit povinné předškolní vzdělávání,
  3. Děti dle věku od nejstaršího k nejmladšímu.
  4. Přednostně mohou být přijaty děti (např. se speciálními vzdělávacími potřebami).

Městys Nehvizdy zajišťuje předškolní vzdělávání dětí v mateřské škole a v dětské skupině (pro děti od 2 let).

Mimo zápis lze umístit dítě do mateřské školy za předpokladu, že je v mateřské škole volné místo.

Pokud se přistěhujete do Nehvizd, máte zde trvalý pobyt a potřebovali byste Vaše dítě umístit do školky, informujte se o volném místě -  reditel@skolkanehvizdy.cz . Pokud v danou dobu volné místo pro Vaše díiě nebude, zapíšeme si na Vás kontakt a budeme Vám volat hned, jak se místo uvolní.